Náš příběh, jak jsme přestali kouřit

Začali jsme napřed u sebe
Nejsme fanatičtí nekuřáci, kteří se rozhodli vyhlásit válku cigaretám a kuřákům.

Náš vlastní příběh začal paradoxně cigaretou. Cigaretou, která chutnala hnusně a dusila nás jako výfuk z trabanta. Přesto jsme si z nějakého důvodu dali druhou, třetí a než jsme se nadáli, tahali jsme svou tisícou, a později dokonce stotisícou cigaretu.

Kouřili jsme na stres, na nudu, na soustředění, na pohodu, na probuzení, na usnutí, na pokec, prostě na všechno :-)

U každého z nás však došlo dříve či později k bodu zlomu.

- - - pokračování - - -

To, co dříve bývala sexy neřest, která nám pomáhala se začlenit, byla najednou odpudivá závislost, která nás od ostatních izolovala. To, co dříve byla svoboda, bylo najednou obyčejné otroctví na krátkém řetěze.
Jednou z posledních kapek bylo hledání vajglů v koši a balení nových cigaret při pokusu o snižování dávky.

Asi není divu, že jsme začali hledat cestu ven.

Zkoušeli jsme náplasti, žvýkačky, inhalátory, hyponózu, ale ve výsledku jsme skončili s ještě větší denní dávkou a pocitem vyhozených peněz.

Na jaře roku 2010 se Tereza dozvěděla o přelomové a v zahraničí velmi populární metodě odvykání, která na to šla úplně jinak. Krátce na to přestala kouřit, aniž by při tom trpěla nepříjemnými abstinenčními příznaky nebo záviděla kuřákům jako u dříve vyzkoušených metod. Z čirého nadšení nad geniálností této metody se rozhodla, že bude pomáhat dalším lidem ve stejné situaci a tak spolu s kamarádkou uspořádala 10. 10. 2010 úplně první seminář.

Je radost měnit lidské životy k lepšímu

Od té doby seminářem, který se každý rok vylepšuje, prošly stovky kuřáků, kteří za námi jezdí z celého Česka i Slovenska.

Je opravdu báječné číst emaily a smsky absolventů plné upřímné radosti a vděku. Vědomí, kolika lidem jsme pomohli z pasti závislosti, dává našim životům smysl.

Exkuřácký tým

Náš tým se od dob konání prvního semináře rozrostl, ale jedno pravidlo zůstává stejné. Všichni lektoři jsou bývalí kuřáci, kteří přestali pomocí předávané metody a moc dobře proto vědí, čím si absolventi prochází.

Jirka
JirkaExkuřák od 26. 11. 2011
S kouřením jsem začal, jako ostatně většina současných, minulých i budoucích kuřáků, ve svých nácti letech. Těžko si dnes vzpomenout, co bylo tím skutečným okamžikem, kdy se má „dospělácká“ kratochvíle začala stávat závislostí, každopádně od jisté doby...
Terka
TerkaExkuřačka od 3. 5. 2010
První cigaretu jsem ochutnala ve třetí třídě na školních záchodech s kamarádkou. Se stejnou kamarádkou jsem o tři roky později, tedy v šesté třídě, začala kouřit sporadicky, avšak pravidelně. Flákaly jsme se mezi paneláky a učily jsme se kouřit...
Lenka
LenkaExkuřačka od 26. 8. 2012
Dne 26. 8 2012, tedy před třemi lety jsem absolvovala seminář „Jak přestat kouřit”. Od té doby nekouřím, celých 1122 dnů mého života bez obtěžujícího kouře, bez ničení vlastního zdraví a peněženky, a bez nesvobody dané závislostí...