Kuřácký příběh Lenky

Kuřácký příběh Lenky

Dne 26. 8 2012, tedy před třemi lety jsem absolvovala seminář „Jak přestat kouřit”. Od té doby nekouřím, celých 1122 dnů mého života bez obtěžujícího kouře, bez ničení vlastního zdraví a peněženky, a bez nesvobody dané závislostí. Jsem velmi vděčná týmu Exkuřáci, ale i sobě za rozhodnutí, které změnilo můj život k lepšímu a osvobodilo mě.

Jednalo se o můj druhý pokus skrze zmíněný kurz. Na poprvé jsme bohužel po půl roce nekouření sáhla po cigaretě. Před druhým pokusem, tedy návštěvou semináře jsem si ale byla vědoma toho, co jsem udělala za chyby a věděla jsem, že přestat kouřit je jednoduché, zkrátka jsem nepochybovala, že to znovu a tentokrát na dobro dokážu, nebála jsem se přijetí rozhodnutí, naopak strašně jsem se těšila, až mě kurz znova namotivuje a já se té nesvobody v podobě cigaret zbavím. Věřila jsem a věřím, že napodruhé to byl můj poslední pokus a že jsem přestala nadobro. Stala jsem se nekuřákem.

Po té co jsem v srpnu 2012 přestala kouřit, se nic zásadního nezměnilo, vše běželo normálně jako předtím, o nic jsem nepřišla, nemusela jsem měnit své zvyky, žila jsem stejně, jen jsem nekouřila. Vlastně ono nekouření mi přineslo bonus v podobě radosti sama ze sebe. Můj život byl tedy přeci jen obohacen ….o lepší pocit sama ze sebe…..a nejen to, ještě bych zapomněla, že dalším bonusem bylo lepší zdraví a plnější peněženka. Taky jsem si našla partnera a zhruba po půl roce, co jsem přestala kouřit, vstoupila do mého života zásadní změna…..přišla jsem do jiného stavu.

Narodil se nám krásný syn Robin, který nam dělá jen radost. Čas letí tak rychle, na cigarety si ani nevzpomenu, dokonce ani kuřácké sny už nemám. Za chvíli budou Robinovi dva roky a čeká nás další změna - do naší rodiny přibude další miminko, Robin bude mít brášku.

Tři roky nekouřím a můj život, názory a vše se změnilo, život mě obdařil radostmi - dětmi.

Jsem moc šťastná a věřím, že rozhodnutí nekouřit a realizace tohoto rozhodnutí na kurzu změnily můj život a nadále budu nekuřákem (tedy exkuřákem).

(exkuřačka od srpna 2012, napsáno v září 2015)